פלג פתרונות למי גשם פלג פתרונות למי גשם

טלפון לפרטים (שלוחה 2)

09-7666343

בד גאוטכני

בד גאוטכני, כפי שניתן להבין מהשם שלו – זהו בד בלתי ארוג שפותח במיוחד לצורך שימוש במגע עם קרקעות מסוגים שונים. הבד מאפשר חלחול של מים דרכו ולכן נמצא בשימוש נרחב בשימושים של הפרדה, ניקוז או סינון של נוזלים ועצמים שונים.

גלילים של בד גאוטכני
גלילים של בד גאוטכני

בזכות הבד ניתן למנוע סחף ותזוזה של סוגי קרקע שונים או הפרדה בין שכבות קרקע בעלות תכונות או מאפיינים שונים. בד גאוטכני גם נמצא בשימוש בעבודות איטום שונות, שם הוא משמש להגנה על שכבת האיטום החדשה לבל ייגרם לה נזק בטרם התייבשה לחלוטין.

כיום ניתן להשיג בד גאוטכני למגוון שימושים ומידות, גליל הבד זמינים באורכים שונים, עוביים שונים וכמובן בכל מידה הדרושה לכל פרויקט או עבודה בתחומי הקרקע או האיטום. שימוש נפוץ מאד בבד זה ניתן לראות בפעולות של איטום גגות – שם שכבת הבד מפרידה בין חומר האיטום עצמו לבין שכבת החצץ.

מכיוון שהבד גמיש ואינו אטום בעצמו – אפשר לעשות בו שימוש (ואכן יש בו שימוש) בפעולות שונות של ניקוז וסינון, כמו למשל בפתחם של צינורות או מערכות להזרמת מים ונוזלים אחרים (שפכים, למשל).

צינור גיאוטכני

צינור גיאוטכני הוא צינור פלסטיק גמיש שיש בו חורים והוא מצופה בבד גיאוטכני מיוחד שמאפשר סינון ומשמש לניקוז מים תת קרקעי. בד גאוטכני שמלפף את הצינור הוא בד ייחודי שפיתחו אותו בייחוד למגע עם קרקע מסוגים שונים. הבד מאפשר דרכו חלחול של מי הגשמים וזאת הסיבה שהוא מסייע בשימושים רבים. ניתן באמצעות לבצע ביעילות סינון נוזלים, הוא עוזר בניקוז מי גשמים, הפרדה בין נוזלים וצמחייה וכו'.

בזכות הבד של צינור גאוטכני, ניתן למנוע גם שטף ותזוזה של קרקעות שונות וגם ליצור הפרדה בין שכבה של קרקע בעלת תכונה או מאפיין כזה או אחר. יש כיום שימוש רב בבד גאוטכני גם בעבודות איטום שונות, שם הוא משמש עבור הגנה אידיאלית לכל השכבה האוטמת ומונע נזק שיכול להיגרם במידה והיא לא התייבשה. בשל האלסטיות של הבד ואי אטימותו, מבצעים בו שימושים רבים בפעולות שונות של ניקוז וסינון, לרבות בפתחים של צינורות ניקוז מי גשמים או במערכות ניקוז להזרמה של מים, שפכים וכו'.

בד גאוטכני עושה את ההבדל
אז נכון יהיה להסיק שאילולא הבד הייחודי הזה, לא היה לצינור את כל היתרונות והתכונות שהוא מעניק ולכן הבד הוא למעשה מה שמספק לו את הייחודיות המרבית. ניתן להשיג היום בד גאוטכני לכל מיני שימושים במידות שונות, אורכים ועוביים שונים. הכל בהתאם למטרת העבודה התת קרקעית או לכל מטרת איטום. בד זה ניתן לראות גם כמסייע בכל עבודות איטום גגות, ששם שכבת הבד מפרידה בין חומרי איטום לבין השכבה שמכסה את הגג באבני החצץ.

שרוול גיאוטקסטיל
שרוול גיאוטקסטיל

פרטים נוספים אודות בד גאוטכני

הסוגים השונים של הבד הגיאוטכני נבדלים זה מזה במשקל הבד ליחידת מידה אחידה. המשקל שונה בזכות הצפיפות או העובי וכך ניתן לבחור את הבד על פי השימוש הדרוש בכל מצב או משימה. כל צינור ניקוז יבחר בד בהתאם למשקלו על פי השימוש הנדרש ובהתאם לייעודו של הצינור

כך למשל בד גאוטכני 400 גרם מתאים בעיקר לעבודות איטום והפרדה בין שכבות. הבד במשקל 300 גרם נמצא יותר בשימוש בפעולות ניקוז וסינון. כאשר בוחנים לעומק את הדרישות ואת הפעולות שעל הבד לבצע – אין ספק שבחירה נכונה יכולה גם להקל רבות על הפעולה וגם לחסוך בעלויות.

ברוב המקרים ניתן להשיג בד גאוטכני בגלילים ברוח שני מטר ובאורכים שונים. חשוב מאד לבצע מדידות מדויקות ככל האפשר בטרם רוכשים את הגלילים על מנת להבין בדיוק איזה סוג, אורך, עובי ומשקל יהיה המתאים ביותר. כך אפשר לחסוך בעלויות של חומרי העבודה ולא יישארו עודפים שלא יהיה מה לעשות איתם.

מחירו של בד גאוטכני ישתנה בהתאם לגודל ולמידה וכאמור גם לצפיפות שלו, וכשבוחנים לעומק את הדרישות ואת הפעולות שיש לבד זה לבצע – ברור הרי שבחירה נכונה תקל רבות על הפעולה וגם תחסוך בעלויות.

 

נשמח לעמוד לשרותך

צור איתנו קשר

    דילוג לתוכן